Chcesz wynająć mieszkanie, dom, garaż lub nieruchomość biurową, jednak nie wiesz, jaka stawka najmu będzie odpowiednia? Profesjonalna analiza rynku, którą wykonamy dla Ciebie, rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.

W naszych analizach stawek najmu uwzględniamy nie tylko koszty związane z eksploatacją, ale również podatek dochodowy, który w określonych sytuacjach wynajmujący musi zapłacić. Ułatwia to właścicielowi lokalu określenie satysfakcjonującej go stawki. Najemcy zaś pozwala sprawdzić, czy oferowana przez wynajmującego kwota nie odbiega znacząco od cen rynkowych.

wycena-budynku

Analiza stawek najmu – nieruchomości standardowe i nietypowe

Nasze ekspertyzy dotyczą nie tylko standardowych rynków i nieruchomości, ale również tych nietypowych. W ich przypadku bowiem nie ma bowiem przykładów, do których można byłoby się odnieść przy określaniu stawki najmu. Konieczne jest więc przeprowadzenie określonej procedury wyceny. Ta zaś wymaga nie tylko znajomości przepisów prawa i specyfiki danego rynku, ale również doświadczania oraz know-how. Wszystko to jesteśmy w stanie Ci zapewnić.

Przy określaniu stawki najmu pod uwagę bierzemy szereg czynników, w tym m.in.:
lokalizację nieruchomości
metraż lub powierzchnię nieruchomości, a w niektórych przypadkach także rozkład pomieszczeń,
stan techniczny i standard jego wyposażenia.

Żeby precyzyjnie określić stawki najmu nieruchomości, potrzeba wnikliwej analizy wielu czynników. Dzięki wiedzy, doświadczeniu oraz znajomości technik wyceny jesteśmy w stanie ją zapewnić.