Z uwagi na dynamiczny rozwój rynku nieruchomości biurowych w Polsce rzetelna i obiektywna wycena ich wartości nabiera coraz większego znaczenia. Jest ona niezbędna m.in. do oceny opłacalności inwestycji w biurowiec czy też ustalenia wielkości zabezpieczenia wierzytelności kredytowej. Niezależnie od celu świadczymy kompleksowe usługi wyceny nieruchomości biurowych w formie operatów szacunkowych.

W naszych ekspertyzach oprócz samego celu wyceny uwzględniamy także:

położenie nieruchomości,
funkcję wyznaczoną dla nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego,
stopień wyposażenia nieruchomości w urządzenia infrastruktury technicznej,
stan zagospodarowania nieruchomości,
dane o cenach nieruchomości podobnych.

rzeczoznawca majatkowy warszawa

Wnikliwa analiza wielu czynników pozwala nam dokonać precyzyjnej wyceny biurowca. Określamy wartość nie tylko ukończonych i użytkowanych nieruchomości, ale również inwestycji będących w budowie. Dzięki naszym analizom inwestor może określić opłacalność nabycia gruntu, na którym budowa biurowca jest dopiero planowana.

Rzetelna wycena nieruchomości biurowych – jak działamy?

wycena-spadku-do-urzedu-skarbowego

Biurowce to obiekty unikalne. Dlatego w ich przypadku najczęściej sięgamy po metodę dochodową, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala ustalić wartość obiektu na podstawie dochodu, jaki można z niego uzyskać. W tym celu analizujemy m.in. wiek budynku, standard jego wykończenia, procent pustostanów, koszty utrzymania nieruchomości.

Nasze ekspertyzy zawierają w sobie elementy metody porównawczej oraz ocenę rynku lokalnego i krajowego. Wszystko to sprawia, że jesteśmy w stanie w rzetelny sposób określić wartość rynkową nieruchomości.

Specjalistyczna wiedza, bogate doświadczenie i know-how sprawiają, że oferujemy krótkie terminy realizacji. Standardowa wycena nieruchomości zajmuje nam nie więcej niż 10 dni roboczych. Jednak w przypadku skomplikowanych projektów, potrzebujemy więcej czasu. Dlatego termin oddania operatu szacunkowego najczęściej ustalamy indywidualnie.